АРХЕОЛОГИ ВИЯВИЛИ НЕПРИТАМАННУ ДЛЯ ВОЛИНІ КУЛЬТУРУ...
/2014-08-08 13:11:16/
На Волині громада села Ратнів на чолі з настоятелем церкви Святої Параскеви отцем Онуфрієм, яку підтримав керівник місцевого господарства Віктор Шумський, ініціювала археологічні розкопки. Роботи тривають другий місяць, - повідомляє "VIP" з посиланням на "Волинь-нова".
Навколо Ратнева науковці знайшли чимало пам’яток різного періоду: від кам’яного віку до поховання десятьох червоноармійців часів Другої світової війни. Наразі археологи досліджують багатошарове поселення на березі річки Чорногузка. За переказами там, де нині урочище Городок, колись було містечко. На цьому поселенні знайшли кілька різних господарських та житлових об’єктів. Дослідивши рів навколо нього, науковці виявили кераміку милоградської та лужицької культур ранньозалізного віку.
«Милоградська культура для Волині — щось дивне, бо її пам’ятки зосереджені вздовж річки Горині та в Білорусі. До того ж, кераміка дуже схожа на межановицьку. Можливо, це і є об’єкт межановицької культури, яку витіснили носії тшинецької», – розповів співробітник ДП «Волинські старожитності» Віталій Ткач.
Також серед знахідок археологів – кістки домашніх тварин, кам’яні знаряддя праці, давньоруське кресало. Особливу увагу привертають уламки горщика культури лінійно–стрічкової кераміки. Науковці кажуть, що це була доволі важка кухонна посудина зі стінками завтовшки до 2 сантиметрів, яку нечасто переносили. Її можна реставрувати, і тоді вона стане бажаним експонатом для музею.
У розкопках беруть участь студенти історичного факультету Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, які проходять археологічну практику. Керує ними кандидат історичних наук Сергій Теліженко.
|