ВОЛИНЯНИ-САМОВРЯДЦІ ПРАЦЮЮТЬ НА XIV УКРАЇНСЬКОМУ МІНІЦИПАЛЬНОМУ ФОРУМІ...
/2018-06-19 17:09:32/
Волиняни-самоврядці в столиці з перших вуст почули, що Президент України думає про децентралізацію. Делегація представників органів місцевого самоврядування з Волині на чолі з виконавчим директором Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Богданом Самойленком бере участь у ХIV Українському муніципальному форумі.
Серед учасників Форуму голова Горохівської міськради Віктор Годик, Ратнівської селищної ради Володимир Кулик, заступники міських голів Ківерцівської та Камінь-Каширської міськрад – Таїсія Цюрак і Наталія Бащук, очільники ОТГ – Пороміської Євген Недищук, Княгининівської, Олена Твердохліб, Вишнівської Віктор Сущик, Смолигівської Галина Прус, заступники голів громад – Дубівської Микола Гайдучик, а Люблинецької Юрій Поліщук. Луцьк на форумі представляв в.о. Луцького міського голови, секретар міськради Григорій Пустовіт.
На щорічному дводенному Форумі присутні близько 400 учасників: голови громад-членів АМУ та представники органів місцевого самоврядування, народні депутати, представники парламенту, уряду, проектів міжнародної технічної допомоги, експертного середовища та партнерів Асоціації з Норвегії, Канади та Литви.
Відкрив захід Голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко, який наголосив на необхідності «невідкладно внести до Конституції зміни, які мають зробити децентралізацію та її досягнення незворотними».
«Це, подіваємося, забезпечить умови для логічного завершення реформи. Одним із найгарячіших питань залишається й ухвалення нового закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Новий його проект розроблений за участі АМУ та нещодавно зареєстрований. Він містить підходи, які мають забезпечити нову якість нашої роботи для громадян, - заявив Кличко. - Крім того, він дозволить владі на місцях, залежно від можливостей, визначати привабливі умови праці для залучення найкращих фахівців на роботу. Новий закон «Про державну службу» вже два роки, як набув чинності, і зволікання з ухваленням прогресивного закону для місцевого самоврядування виглядає несправедливим».
Перед учасниками Форуму виступив і Президент України Петро Порошенко.
«Раніше органи місцевого самоврядування, всі це знають і не треба нікого в цьому переконувати, це були каси по виплаті заробітної плати. Ніякого розвитку, ніякої стратегії не можна було б робити, бо не було відповідної фінансової підтримки. А тепер органи місцевого самоврядування є мозковим центром, де планується і забезпечується стратегія розвитку», – сказав він.
Президент наголосив, що «децентралізація є однією з найрезультативніших реформ з тих, що були проведені в країні останнім часом». Глава держави висловив переконання, що ця реформа має бути предметом спільної роботи і наголосив, що «поки я Президент, ревізії цього курсу не допущу».
«Час показав, що ми не помилилися в своїх розрахунках. Курс виявився абсолютно правильним, а децентралізація виявилася результативною», – констатував Глава держави.
Говорячи про успішність та результати реформи, Глава держави підкреслив, що по-перше – децентралізація наблизила владу до людей, по-друге – воно в найкращий спосіб сприяє вирішенню багатьох інфраструктурних і соціальних проблем, а по-третє – відповідає євроінтеграційним планам України, «бо наша децентралізація повністю синхронізована з європейською хартією місцевого самоврядування».
Та найголовніше – децентралізація є ефективною частиною антикорупційної стратегії держави, наголосив Президент.
«Вона зменшує вплив держави, точніше – уповноважених нею осіб, на розподіл грошових ресурсів, демонополізує, розосереджує фінансову владу», - констатував він.
Все це, з його слів, значно посилило матеріально-фінансову спроможність місцевого самоврядування і сприяло суттєвому збільшенню надходжень до загального фонду місцевих бюджетів.
Нагадаємо, що 18-19 червня Асоціація міст України в Києві проводить ХIV Український муніципальний форум.
Цей захід – майданчик для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.
|