ЛУЦЬК МОЖЕ ВТРАЧАТИ ДО 168 МЛН ГРН НА РІК...
/2019-07-02 22:41:02/
Популістські рішення уряду коштуватимуть Луцьку майже 168 мільйонів на рік
Незабаром, в опалювальний сезон 2019/2020, перед місцевими бюджетами волинських громад може постати вибір – теплопостачання чи соціальні програми і зарплати. А все через те, що цьогоріч 26 червня, Уряд ухвалив популістське рішення щодо зниження граничного тарифу на постачання тепла, наслідком якого стануть додаткові витрати місцевих бюджетів, по всій Україні, в сумі 7 млрд гривень.
Річ у тім, що на засіданні, 26 червня, ухвалили постанову, яка встановлює граничний тариф на постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).
Варто зазначити, що, за даними НКРЕКП, середньозважений економічно обґрунтований тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складає 1807 грн за 1 Гкал.
Наприклад, для бюджету Луцька, за інформацією Григорія Недопада, першого заступника Луцького міського голови, розмір очікуваної компенсації ДКП «Луцьктепло» за реалізацію теплової енергії за регульованим тарифом відповідно до постанови КМУ від 26 червня 2019 року, складе на рік 167 мільйонів 700 тисяч гривень.
Раніше проект цього рішення вже обговорювали на засіданнях. Тоді Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозицією не змінювати граничний рівень тарифів для підприємств теплопостачання. Але Уряд все ж таки ухвалив рішення виконання якого стане непосильним тягарем для місцевих бюджетів. Саме вони понесуть додаткові витрати під час опалювального сезону 2019/2020 року.
Тож ця постанова КМУ ставить, діяльність підприємств комунальної теплоенергетики під загрозу, адже для більшості міст України такі видатки непосильні. Тож, взагалі надання послуг із теплопостачання та гарячої води населенню можуть припинити.
Щоб цього не сталося, органи місцевого самоврядування будуть змушені зняти кошти з багатьох важливих програм розвитку. Наприклад, припинити фінансувати соціальні програми, скоротити зарплати педагогам та лікарям, зупинити реконструкції або зведення шкіл та дитячих садочків, ремонт та будівництво вулиць, скоротити працівників комунальних підприємств.
До речі, дивно, що нове рішення уряду НЕ СТОСУЄТЬСЯ державних підприємств теплоенергетики, якими він управляє. Йдеться лише про комунальні, яким тарифи встановлюють органи місцевого самоврядування.
|