СіД FM

Головна
Радіо
Новини
Проекти
Програма
Фотогалерея
Реклама
Контакти
Структура власності

Газета

Замовити пісню

ON-LINE

слухати
96kbps / 44kHz

Друзі

 


Офiцiйний сайт гурту "Ot Vinta"

Пивний клуб

Cайт команди КВН Літри Луцьк

”Кіно-переклад”

Каталог україномовних сайтівна всі 100 . com - Інформаційно-розважальний музичний портал

Интернет-радио

Ефірне телебачення та радіомовлення в УкраїніРадіо Львівська хвиляИнформационное Агентство OnAir.ru


Кнопка СіД FM

СіД FM

Новини


У ЛУЦЬКУ ПЕРЕРАХУЮТЬ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ ЗА ГРУДЕНЬ...
/2020-01-03 11:28:17/

У Луцьку перерахують плату за послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.
Про це повідомлять на сайті ДКП «Луцьктепло», інформує "Волинь24".
Для споживачів ДКП «Луцьктепло» у грудні 2019 року нарахування за спожиту теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання буде здійснено за діючими тарифами із застосуванням коригуючого коефіцієнта для врахування зміни ціни природного газу. Так, ціна природного газу у грудні становить 4276,7 грн/тис.куб.м без ПДВ, а у тарифі на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання врахована ціна газу 6235,51 грн/тис.куб.м. без ПДВ.
Відповідно до вимог вищезгаданої постанови перерахунок можливо здійснити лише з врахуванням зниження ціни природного газу, проте без врахування росту вартостей послуг з транспортування та його розподілу, росту ціни електроенергії (з урахуванням вартості послуг з постачання, тарифів на послуги з передачі та розподілу електроенергії), екологічного податку, росту тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. За оперативними даними підприємства, збиток від невідповідності фактичних цін та врахованих у діючих тарифах з Грудня 2019 року до Квітня 2020 року складе більше 11 млн. грн.

АМУ ЗАХИСТИЛА МІСТА ВІД "НЕПІДЙОМНИХ" ТАРИФІВ НА ТЕПЛО І ГАРЯЧУ ВОДУ...
/2019-11-18 16:51:26/

Стараннями АМУ скасували «непідйомні» для міст граничні тарифи на тепло і гарячу воду
Уряд схвалив рішення, яке сприятиме стабільному проходженню опалювального сезону 2019/2020 року. Асоціація міст України звернулася до Прем’єрміністра з проханням скасувати постанову №560, яка встановлювала «непідйомні» для міст граничні тарифи на тепло і гарячу воду і, на щастя, АМУ та все українське самоврядування почули.
Тож, щоб усунути загрозу відключення міст від газу, Уряд ухвалив рішення про скасування необґрунтованих економічних ставок тарифів, які були встановлені наприкінці червня 2019 року попереднім урядом.
Як наголошують в Асоціації міст України, у випадку її реалізації ряд міст опинились би перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості їх послуг.
Тому 28 жовтня АМУ звернулася до Прем’єрміністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову №560, якою встановили заздалегідь «непідйомні» для міст граничні тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення та послугу з гарячого водопостачання.
«Для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а впровадження таких змін призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню», - зауважив виконавчий директор Асоціації України Олександр Слобожан, який представляв інтереси органів місцевого самоврядування на засіданні Уряду.
Окрім того, запропоновані постановою рішення прямо порушували ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю між такими розмірами за рахунок коштів державного бюджету.
Асоціація міст України вітає таке рішення Уряду та дякує Прем’єрміністру України Олексієві Гончаруку та іншим урядовцям причетних до врахування пропозиції АМУ. Адже реалізація постанови несла загрозу припинення діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води жителям громад.
Нагадуємо, Асоціація міст України виступала категорично проти прийняття цієї постанови, адже її реалізація могла призвести до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року у 7 млрд гривень.

У ГРУДНІ НА ВОЛИНІ ВИБОРИ В ОТГ...
/2019-10-13 20:29:43/

Цьогоріч 22 грудня на Волині будуть вибори і довибори в ОТГ. Їх призначили, 11 жовтня, на черговому засіданні Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Олег Діденко.
ЦВК призначила на 22 грудня 2019 року перші місцеві вибори у 86 ОТГ, зокрема у двох на Волині – Доросинівській сільській Рожищенського і Сошичненській сільській ОТГ Камінь-Каширського районів.
Зі слів консультанта з правових питань Асоціації міст України Валентина Малиновського, який працює в Офісі реформ при Волинському РВ АМУ, в межах проєкту «ПУЛЬС», що його Асоціація втілює за підтримки USAID, у цей день також відбудуться додаткові вибори депутатів сільських, селищних рад ОТГ від тергромад, що приєдналися до відповідних ОТГ, зокрема, і чотирьох на Волині. Так довибори будуть у Романівській сільській громаді, що приєдналася до Підгайцівської ОТГ Луцького району, Кримненській сільській громаді – до Дубечненської ОТГ та Журавлинській сільській громаді – до Смідинської ОТГ, що на Старовижівщині, а також у Соловичівській сільській громаді, що стала частиною Турійської селищної ОТГ.
Вибори та довибори призначені після розгляду ЦВК звернення Волинської ОДА.
При цьому Комісія оголосила початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів із 2 листопада 2019 року.
Відтак, після проведення грудневих виборів новий 2020-ий рік Волинь зустріне із 53 ОТГ.


АМУ ЗАКЛИКАЄ ЗБЕРЕГТИ МІСЦЕВИЙ АКЦИЗ З ПАЛЬНОГО...
/2019-10-09 07:39:31/

У Верховній Раді України група народних депутатів на чолі з Зіновієм Андрійовичем зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)».
Цей законопроєкт №2231 передбачає, що частину акцизного податку з пального зараховуватимуть до місцевих бюджетів і в 2020 році.
Нагадуємо, що попередній склад Уряду вніс зміни до Бюджетного кодексу України, яким відмінив надходження акцизу з пального у бюджети громад починаючи з 2020 року (п.431 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України).
Як відомо, в межах бюджетної децентралізації, кілька років тому акциз із пального почали зараховувати у бюджети громад. Цей акциз – не лише інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитсадочків, ремонту доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз із пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.
АМУ застерігає, що якщо законопроєкт №2231, який розробила Асоціація, не ухвалять, із 2020-го громади щорічно втрачатимуть від 7,7 млрд грн на рік, що значно їх послабить, і насамперед, постраждають малі міста та ОТГ.
До прикладу, на Волині, внаслідок цього місцеві бюджети можуть недорахуватися 200 мільйонів гривень. Втрата спроможності для громад означає повний відкат реформи з децентралізації!
Асоціація міст України закликає органи місцевого самоврядування звертатися до народних і місцевих депутатів, а також до Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроєкту №2231, який спрямований на збереження зарахування надходжень акцизу з пального у місцеві бюджети!
Асоціація міст України розраховує на підтримку парламентарів щодо ухвалення проєкту Закону України №2231.

У ГОРОХІВСЬКОМУ РАЙОНІ ПОБУДУЮТЬ НОВІ ОЧИСНІ СПОРУДИ...
/2019-10-04 15:11:00/

У селищі Мар’янівка Горохівського району заплановано побудувати очисні споруди вартістю майже 10 мільйонів гривень.
Виконавця робіт визначать у результаті відкритих торгів, пише ІА Волинські новини.
Замовником робіт виступає Мар’янівська селищна рада. Тендерні пропозиції приймають до 17 жовтня, розпочнуть аукціон 18 жовтня. Очікувана вартість становить 9,875 мільйона гривень. Термін виконання робіт – до кінця 2020 року.
Відповідно до технічних вимог, передбачені земляні роботи, прокладання трубопроводів з полiпропiленових труб, монтаж насосного агрегату, встановлення силового електрообладнання, гідроізоляційні роботи, облаштування залізобетонних каналізаційних колодязів тощо.
Оголошений влітку тендер не відбувся, оскільки організатор відхилив тендерні пропозиції усіх учасників торгів.

В УКРАЇНІ СТВОРЯТЬ "ГАРЯЧУ ЛІНІЮ" ДЛЯ КОМУНІКАЦІЇ З ГРОМАДАМИ...
/2019-10-02 12:26:13/

Після спілкування з мерами на засіданні Правління Асоціації міст України Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак повідомила про початок відпрацювання системи створення «гарячої лінії» для посилення комунікацій Уряду з регіонами. У такий спосіб профільне міністерство зможе отримувати звернення громад та оперативно відпрацювати їх.
Про це повідомили у Волинському регіональному відділення Асоціації міст України.
«Зараз співпраця Міністерства розвитку громад та територій України з регіонами відбувається через облдержадміністрації та Асоціацію міст України. Під час засідання правління АМУ я почула від мерів не тільки маленьких, а й великих міст, що їм бракує системної комунікації з Мінрегіоном щодо своїх проблем. Тому відпрацьовуватимемо систему створення «гарячої лінії» для комунікацій із регіонами для того, щоб Міністерство могло отримувати звернення в оперативному режимі та відпрацювати їх», – зазначила очільниця Міністерства під час форуму «Громада для кожного».
Асоціація міст вважає, що новий інструмент взаємодії з місцевим самоврядуванням «гаряча лінія» дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки спрямований на прискорення вирішення проблем громад та розширення їх співпраці з владою.
До речі, Бабак підкреслила, що для ефективного завершення процесу формування спроможних громад, необхідно налагодити системну комунікацію.
З її слів, ще одним механізмом побудови комунікації стануть поїздки до регіонів, які вже матимуть Перспективні плани формування територій громад, що на 100% покривають регіони.
«Перш, ніж затвердити межі та перелік громад, які входитимуть до тієї чи іншої ОТГ, маємо з’ясувати чи є ще там проблеми. До кінця листопада очікуємо отримати від ОДА перспективні плани спроможних громад. Після цього можна буде спланувати поїздки до кожного регіону вже для спілкування з громадами», – сказала Альона Бабак.

СТАЛО ВІДОМО ЯК ПРАЦЮВАТИЕ СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОЇ ОПЛАТИ ПРОЇЗДУ В ЛУЦЬКУ...
/2019-09-24 12:41:30/

Розповіли про дату, коли планують запустити електронну система оплати у луцькому громадському транспорті.
Про це повідомили на сторінці Citycardnet у Facebook, інформує "Волиньpost".
Зазначили, що після запуску системи у маршрутках і тролейбусах можна буде розрахуватись лише картками. Придбати їх можна буде у спеціальних терміналах. У місті планують встановити близько 50 терміналів.
Поповнювати картки можна буде у тому ж терміналі, на будь-яку суму від 6 гривень.
«У тролейбусах і маршрутках встановлять валідатори – пристрої для списування коштів. В маршрутках – по одному пристрою, в тролейбусах – по два», – йдеться у дописі.
Також зауважили, що витрати на впровадження системи беруть на себе турецькі підприємства «KentKart Ege Elektronik» та «Paynet Service», які зареєстрували у Луцьку спільне підприємство «Сіті-кард».

ЯКІ ВИДАТКИ З БЮДЖЕТУ З'ЯВЛЯТЬСЯ ПІСЛЯ ОБ'ЄДНАННЯ ЛУЦЬКА З ПРИЛУЦЬКИМ...
/2019-09-24 12:14:44/

Враховуючи рішення Прилуцької сільської ради та Луцької міської Про надання згоди на приєднання територіальної громади Луцька, до бюджету включать доходи та видатки об’єднаної територіальної громади Прилуцької сільської ради після приєднання.
Про це під час оперативної наради у Луцькій міській раді, що відбулася сьогодні, 24 вересня, розповіла директор департаменту фінансів та бюджету Луцької міської ради Лілія Єлова, інформують "Волинські новини".
«Якщо буде прийнято остаточне рішення, у нас з’явиться об’єднана територіальна громада. Таким чином реверсна дотація зменшиться за наступною формулою: кількість жителів помножена на суму ПДФО. При чому це буде невеличка сума – до п’яти мільйонів гривень. Але це все одно гроші.
Окрім того, після остаточного об’єднання й створення ОТГ, ми будемо фінансувати прилуцьку школу та садочок, а також житлово-комунальну сферу. Повністю все, адже тепер це наша громада», - зазначила директор департаменту фінансів та бюджету по завершенню оперативної наради у власному коментарі.

АМУ ВІДСТОЯЛА ПАЙОВУ УЧАСТЬ У ДЕРЖБЮДЖЕТІ НА 2020 РІК...
/2019-09-24 12:07:40/

Асоціації міст України вдалося відстояти пайові внески для громад. Завдяки зусиллям АМУ та підтримці народних депутатів вдалося все ж зберегти пайові внески та не допустити згортання бюджетної децентралізації. Значних втрат могли зазнати й окремі місцеві бюджети Волині, але цьому змогли запобігти.
Як йдеться на сайті Асоціації міст України, напередодні, 20 вересня, на засіданні Верховної Ради України народні депутати проголосували за законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.) з тими правками, які не скасовують пайові внески, а вдосконалюють механізм їх нарахування, сплати та використання.
Це:
- встановлення фіксованого розміру сплати пайових внесків: 4% –для нежитлових будівель, 2% – для житлових, 0% – для промислових споруд;
- сплата виключно в грошовій формі на рахунки місцевих бюджетів.
І хоча термін дії пайових внесків визначено на рік – до кінця 2020 р. (на рік для нових об’єктів, і до повного виконання – розпочатих), громади отримали суттєвий фінансовий ресурс, який спрямовується на будівництво, ремонт і реконструкцію важливих соціальних об'єктів: шкіл, дитячих садочків, лікарень та доріг.
Такого результату вдалося досягти завдяки активній підтримці зі сторони народних депутатів, активістів, науковців та громадськості.
Нагадаємо, що за даними експертів АМУ, у 2018-му місцеві бюджети отримали пайової участі близько 1,6 млрд гривень. Значних втрати могли зазнати й окремі місцеві бюджети Волині. За інформацією консультанта з бюджетних питань Асоціації міст України (проєкт «ПУЛЬС»), Василя ГРОМА, за вісім місяців 2019 року пайової участі у бюджет Луцька надійшло майже 14 мільйонів, Нововолинська – близько 756 тисяч, Ковеля – понад 17 тисяч. Якщо говорити про ОТГ, то для них це теж чималі гроші. Так до бюджетів об’єднаних територіальних громад цьогоріч уже сплачено сотні тисяч гривень пайової участі: до Боратинської – майже 947,5 тисяч гривень, Заборольської – понад 785 тисяч, Підгаєцької – майже 703 тисячі, Липинської – понад 320 тисяч, Княгининівської – близько 257 тисяч, Дубівської – 49 тисяч, Ківерцівської міської – майже 117 тисяч, Цуманської і Люблинецької селищних – близько 122 та 35 тисяч відповідно. Є пайова участь і в бюджетах інших громад хоч і не велика.


ЛУЦЬК МОЖЕ ВТРАЧАТИ ДО 168 МЛН ГРН НА РІК...
/2019-07-02 22:41:02/

Популістські рішення уряду коштуватимуть Луцьку майже 168 мільйонів на рік
Незабаром, в опалювальний сезон 2019/2020, перед місцевими бюджетами волинських громад може постати вибір – теплопостачання чи соціальні програми і зарплати. А все через те, що цьогоріч 26 червня, Уряд ухвалив популістське рішення щодо зниження граничного тарифу на постачання тепла, наслідком якого стануть додаткові витрати місцевих бюджетів, по всій Україні, в сумі 7 млрд гривень.
Річ у тім, що на засіданні, 26 червня, ухвалили постанову, яка встановлює граничний тариф на постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).
Варто зазначити, що, за даними НКРЕКП, середньозважений економічно обґрунтований тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складає 1807 грн за 1 Гкал.
Наприклад, для бюджету Луцька, за інформацією Григорія Недопада, першого заступника Луцького міського голови, розмір очікуваної компенсації ДКП «Луцьктепло» за реалізацію теплової енергії за регульованим тарифом відповідно до постанови КМУ від 26 червня 2019 року, складе на рік 167 мільйонів 700 тисяч гривень.
Раніше проект цього рішення вже обговорювали на засіданнях. Тоді Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з пропозицією не змінювати граничний рівень тарифів для підприємств теплопостачання. Але Уряд все ж таки ухвалив рішення виконання якого стане непосильним тягарем для місцевих бюджетів. Саме вони понесуть додаткові витрати під час опалювального сезону 2019/2020 року.
Тож ця постанова КМУ ставить, діяльність підприємств комунальної теплоенергетики під загрозу, адже для більшості міст України такі видатки непосильні. Тож, взагалі надання послуг із теплопостачання та гарячої води населенню можуть припинити.
Щоб цього не сталося, органи місцевого самоврядування будуть змушені зняти кошти з багатьох важливих програм розвитку. Наприклад, припинити фінансувати соціальні програми, скоротити зарплати педагогам та лікарям, зупинити реконструкції або зведення шкіл та дитячих садочків, ремонт та будівництво вулиць, скоротити працівників комунальних підприємств.
До речі, дивно, що нове рішення уряду НЕ СТОСУЄТЬСЯ державних підприємств теплоенергетики, якими він управляє. Йдеться лише про комунальні, яким тарифи встановлюють органи місцевого самоврядування.


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5»