СіД FM

Головна
Радіо
Новини
Проекти
Програма
Фотогалерея
Реклама
Контакти
Структура власності

Газета

Замовити пісню

ON-LINE

слухати
96kbps / 44kHz

Друзі

 


Офiцiйний сайт гурту "Ot Vinta"

Пивний клуб

Cайт команди КВН Літри Луцьк

”Кіно-переклад”

Каталог україномовних сайтівна всі 100 . com - Інформаційно-розважальний музичний портал

Интернет-радио

Ефірне телебачення та радіомовлення в УкраїніРадіо Львівська хвиляИнформационное Агентство OnAir.ru


Кнопка СіД FM

СіД FM

Новини


НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ТИСК ПЕРЕД ВИБОРАМИ - АМУ...
/2020-09-11 11:05:22/

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України та голів депутатських фракцій і груп із проханням зняти проєкт Постанови №3693 «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування по рішенням органів та посадовців місцевого самоврядування, що мають ознаки порушень чинного законодавства України, конфлікту інтересів та корупційних діянь».
Як йдеться на сайті Асоціація міст України розглядає таку ініціативу як черговий крок у напрямку посилення тиску на органи місцевого самоврядування напередодні місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня 2020 року.
«Утворення такої ТСК зараз є поганим сигналом суспільству та міжнародній спільноті, оскільки ймовірність її використання з метою недобросовісної конкуренції та нечесної політичної боротьби можуть мати вплив на результати народного волевиявлення. А це, у свою чергу, негативно вплине на репутацію України та міжнародне визнання чесності та прозорості місцевих виборів», – наголошують у повідомленні АМУ.
Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради та голів депутатських фракцій, груп у Верховній Раді України з проханням зняти проєкт із розгляду, провести щодо нього широкі консультації із залученням Асоціації, за підсумками яких прийняти зважене рішення.


ЗВІЛЬНЕНО ПРОКУРОРА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ...
/2020-09-11 10:55:22/

Відсьогодні, п’ятниці, 11 вересня, Тараса Безрукого звільнено з посади керівника Волинської обласної прокуратури.
Інформують "Волинські новини"
Новим прокурором стане Віктор Тимчук, який до цього часу працював першим заступником прокурора Чернівецької області.


АМУ ЗАКЛИКАЄ ПРЕЗИДЕНТА ЗАХИСТИТИ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА ГРОМАД...
/2020-09-11 10:51:12/

Представники 909 органів місцевого самоврядування звернулися з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського, як до Гаранта Конституції України, з ініціативою про зустріч для обговорення питання захисту конституційних прав громад. Таку зустріч самоврядці вважають вкрай необхідною.
У зверненні наголошують наступному:
- Центральна влада блокує рахунки комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання
Під загрозою опинився початок опалювального сезону. Громадяни можуть залишитися без тепла.
- Мінфін не погоджує кредити муніципалітетам від міжнародних фінансових організацій
Відбувається вибіркове погодження «зверху» кредитів від міжнародних партнерів, фінансових установ, інвесторів для розвитку громад (оснащення лікарень, дитячих садочків, шкіл, комунальних підприємств, розвиток інфраструктури).
- Напередодні місцевих виборів посилюється системний тиск правоохоронних органів на органи місцевого самоврядування
Суттєво зросла кількість порушених кримінальних справ проти представників місцевого самоврядування, відбуваються чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів, що паралізує життєдіяльність громад. Вважаємо, що головним завданням правоохоронних органів сьогодні має бути захист життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян, охорона громадського порядку і громадської безпеки, а відволікання працівників Служби безпеки України для виконання невластивих їм функцій – перевірки економічної діяльності рад та комунальних підприємств, в країні, де йде війна, фактично несе загрозу ефективному виконанню завдань із захисту державного суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу України.
«Ми, уповноважені представники 909 органів місцевого самоврядування – членів Асоціації, належимо до різних політичних сил, представляємо різні за розміром та рівнем соціально-економічного розвитку муніципалітети.
Для Асоціації головними пріоритетами є безпека людей, надання якісних соціально-адміністративних послуг громадянам, забезпечення проведення відкритих прозорих місцевих виборів та реалізації права громадян обирати та бути обраними.
Сьогодні органи місцевого самоврядування опинилися перед низкою проблем: чисельні перевірки, обшуки правоохоронних органів фактично паралізують діяльність із забезпечення нормальної життєдіяльності громад та надання послуг жителям, вибіркове погодження місцевих запозичень ставить під загрозу фінансування виплат заробітної плати працівникам бюджетної сфери, завершення ремонту шкіл, дитячих садків, оснащення лікарень; блокування рахунків комунальних підприємств, що надають послуги теплопостачання, призведе до зриву опалювального сезону.
Ми переконані, що лише встановленням діалогу центральної та муніципальної влади, їх постійною співпрацею та координацією вдасться досягти європейського рівня якості надання послуг населенню, гарантувати права громад та громадян під час передвиборчої кампанії на місцевих виборах 2020 року, своєчасно розпочати по всій країні опалювальний сезон.
Щоб забезпечення ефективної співпраці між органами державної влади та органами місцевого самоврядування, зберегти основних принципів належного врядування і конституційні права громадян, АМУ звернулася до Президента як до гаранта Конституції України з ініціативою провести зустріч із Правлінням Асоціації міст України».
Нагадаємо, що члени АМУ на Волині – 35 територіальних громад. Окрім того, виконувач повноважень мера Луцька, Секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт та Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк – члени Правління Асоціації міст України.


У БАГАТОПОВЕРХІВКАХ ЛУЦЬКА ВСТАНОВЛЮЮТЬ ІТП...
/2020-05-14 12:29:14/

У луцьких багатоповерхівках безкоштовно встановлюють індивідуальні теплові пункти.
Про це повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міської ради.
Серед будинків, де встановлять ІТП - багатоповерхівки на вулицях Воїнів афганців, 2 та Ветеранів, 9. Про це мешканцям цих будинків розповіли перший заступник міського голови Григорій Недопад та радник міського голови Ігор Поліщук під час зустрічей.
Ігор Поліщук розповів людям, що їхні будинки потрапили до переліку тих 254-ох, в яких впродовж двох років буде встановлено індивідуальні теплові пункти. Цього року планується встановити 120, решту - наступного року. Це відбувається абсолютно безкоштовно згідно договору, який підписаний Луцькою міською радою та Євробанком.
“Встановлення ІТП, де немає лічильників і решти засобів, що допомагають економити, дозволяє платити за тепло на 30% менше. Ви цю різницю зможете відчути вже в наступному опалювальному сезоні. Тепло буде рівномірно розподілятися по усіх квартирах”, - зазначив радник міського голови.
У свою чергу, Григорій Недопад повідомив, що в цих будинках заборгованість за послуги, які надає ДКП “Луцьктепло” нижчі середнього показника в місті. “Хочеться, щоб голови ОСББ й надалі тримали таку планку та працювали в сторону не нарощування заборгованості, а навпаки — лише покращувати показники”, - зауважив він.
Переваги від встановлення ІТП очевидні, адже дозволять в рази скоротити витрати на опалення, забезпечать збалансований обігрів усіх квартир, а також регулюватимуть рівень опалення залежно від погодних умов.


АМУ ЗАКЛИКАЄ ПРЕЗИДЕНТА НЕ ТИСНУТИ НА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ...
/2020-05-13 08:20:22/

Асоціація міст України звернулася до Президента, як до Гаранта Конституції України, щодо припинення безпідставного тиску на місцеве самоврядування та забезпечення спільної роботи центральних органів влади та органів місцевого самоврядування в боротьбі з епідемією коронавірусу та економічною кризою. В Асоціації переконані, що протистояння цих гілок влади, тим паче в нинішній ситуації, неприпустиме.
Про це йдеться у зверненні Правління АМУ адресованому Президентові України Володимиру Зеленському.
Нагадаємо, що волинське самоврядування у Правлінні АМУ представляють виконувач повноважень Луцького мера, Секретар Луцькради та Голова Волинського РВ Асоціації Григорій Пустовіт і мер Володимира-Волинського Петро Саганюк.
У зверненні АМУ наголошує, що «вважає неприпустимим протистояння центральної влади та місцевого самоврядування».
Асоціація пропонує надати органам місцевого самоврядування право, у визначених законом та Урядом межах, пом’якшувати умови карантину для громадян та суб’єктів господарювання. Адже саме органи місцевого самоврядування відповідальні перед громадами за ситуацію в муніципалітетах і повинні мати змогу на місцях ухвалювати рішення в залежності від конкретної ситуації.
АМУ висловлює переконання, що у нинішніх умовах державна влада та місцеве самоврядування мають діяти спільно та злагоджено, щоб убезпечити громадян України від поширення коронавірусної хвороби та знизити вплив наслідків економічної кризи.


У ЛУЦЬКУ ПЕРЕРАХУЮТЬ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ ЗА ГРУДЕНЬ...
/2020-01-03 11:28:17/

У Луцьку перерахують плату за послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.
Про це повідомлять на сайті ДКП «Луцьктепло», інформує "Волинь24".
Для споживачів ДКП «Луцьктепло» у грудні 2019 року нарахування за спожиту теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання буде здійснено за діючими тарифами із застосуванням коригуючого коефіцієнта для врахування зміни ціни природного газу. Так, ціна природного газу у грудні становить 4276,7 грн/тис.куб.м без ПДВ, а у тарифі на теплову енергію та послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання врахована ціна газу 6235,51 грн/тис.куб.м. без ПДВ.
Відповідно до вимог вищезгаданої постанови перерахунок можливо здійснити лише з врахуванням зниження ціни природного газу, проте без врахування росту вартостей послуг з транспортування та його розподілу, росту ціни електроенергії (з урахуванням вартості послуг з постачання, тарифів на послуги з передачі та розподілу електроенергії), екологічного податку, росту тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. За оперативними даними підприємства, збиток від невідповідності фактичних цін та врахованих у діючих тарифах з Грудня 2019 року до Квітня 2020 року складе більше 11 млн. грн.

АМУ ЗАХИСТИЛА МІСТА ВІД "НЕПІДЙОМНИХ" ТАРИФІВ НА ТЕПЛО І ГАРЯЧУ ВОДУ...
/2019-11-18 16:51:26/

Стараннями АМУ скасували «непідйомні» для міст граничні тарифи на тепло і гарячу воду
Уряд схвалив рішення, яке сприятиме стабільному проходженню опалювального сезону 2019/2020 року. Асоціація міст України звернулася до Прем’єрміністра з проханням скасувати постанову №560, яка встановлювала «непідйомні» для міст граничні тарифи на тепло і гарячу воду і, на щастя, АМУ та все українське самоврядування почули.
Тож, щоб усунути загрозу відключення міст від газу, Уряд ухвалив рішення про скасування необґрунтованих економічних ставок тарифів, які були встановлені наприкінці червня 2019 року попереднім урядом.
Як наголошують в Асоціації міст України, у випадку її реалізації ряд міст опинились би перед загрозою відключення опалення та гарячого водопостачання через неможливість покриття собівартості їх послуг.
Тому 28 жовтня АМУ звернулася до Прем’єрміністра України Олексія Гончарука з проханням скасувати постанову №560, якою встановили заздалегідь «непідйомні» для міст граничні тарифи на послугу з постачання теплової енергії для населення та послугу з гарячого водопостачання.
«Для абсолютної більшості міст такі видатки є непосильними, а впровадження таких змін призведе до повного припинення надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню», - зауважив виконавчий директор Асоціації України Олександр Слобожан, який представляв інтереси органів місцевого самоврядування на засіданні Уряду.
Окрім того, запропоновані постановою рішення прямо порушували ст. 142 Конституції України, яка передбачає обов’язок держави забезпечити компенсацію витрат органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а також вимоги частини першої статті 15 Закону України «Про ціни та ціноутворення», відповідно до якої Кабінет Міністрів України при встановленні державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язаний відшкодувати різницю між такими розмірами за рахунок коштів державного бюджету.
Асоціація міст України вітає таке рішення Уряду та дякує Прем’єрміністру України Олексієві Гончаруку та іншим урядовцям причетних до врахування пропозиції АМУ. Адже реалізація постанови несла загрозу припинення діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води жителям громад.
Нагадуємо, Асоціація міст України виступала категорично проти прийняття цієї постанови, адже її реалізація могла призвести до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року у 7 млрд гривень.

У ГРУДНІ НА ВОЛИНІ ВИБОРИ В ОТГ...
/2019-10-13 20:29:43/

Цьогоріч 22 грудня на Волині будуть вибори і довибори в ОТГ. Їх призначили, 11 жовтня, на черговому засіданні Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Олег Діденко.
ЦВК призначила на 22 грудня 2019 року перші місцеві вибори у 86 ОТГ, зокрема у двох на Волині – Доросинівській сільській Рожищенського і Сошичненській сільській ОТГ Камінь-Каширського районів.
Зі слів консультанта з правових питань Асоціації міст України Валентина Малиновського, який працює в Офісі реформ при Волинському РВ АМУ, в межах проєкту «ПУЛЬС», що його Асоціація втілює за підтримки USAID, у цей день також відбудуться додаткові вибори депутатів сільських, селищних рад ОТГ від тергромад, що приєдналися до відповідних ОТГ, зокрема, і чотирьох на Волині. Так довибори будуть у Романівській сільській громаді, що приєдналася до Підгайцівської ОТГ Луцького району, Кримненській сільській громаді – до Дубечненської ОТГ та Журавлинській сільській громаді – до Смідинської ОТГ, що на Старовижівщині, а також у Соловичівській сільській громаді, що стала частиною Турійської селищної ОТГ.
Вибори та довибори призначені після розгляду ЦВК звернення Волинської ОДА.
При цьому Комісія оголосила початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів із 2 листопада 2019 року.
Відтак, після проведення грудневих виборів новий 2020-ий рік Волинь зустріне із 53 ОТГ.


АМУ ЗАКЛИКАЄ ЗБЕРЕГТИ МІСЦЕВИЙ АКЦИЗ З ПАЛЬНОГО...
/2019-10-09 07:39:31/

У Верховній Раді України група народних депутатів на чолі з Зіновієм Андрійовичем зареєструвала розроблений Асоціацією міст України проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)».
Цей законопроєкт №2231 передбачає, що частину акцизного податку з пального зараховуватимуть до місцевих бюджетів і в 2020 році.
Нагадуємо, що попередній склад Уряду вніс зміни до Бюджетного кодексу України, яким відмінив надходження акцизу з пального у бюджети громад починаючи з 2020 року (п.431 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України).
Як відомо, в межах бюджетної децентралізації, кілька років тому акциз із пального почали зараховувати у бюджети громад. Цей акциз – не лише інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитсадочків, ремонту доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз із пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.
АМУ застерігає, що якщо законопроєкт №2231, який розробила Асоціація, не ухвалять, із 2020-го громади щорічно втрачатимуть від 7,7 млрд грн на рік, що значно їх послабить, і насамперед, постраждають малі міста та ОТГ.
До прикладу, на Волині, внаслідок цього місцеві бюджети можуть недорахуватися 200 мільйонів гривень. Втрата спроможності для громад означає повний відкат реформи з децентралізації!
Асоціація міст України закликає органи місцевого самоврядування звертатися до народних і місцевих депутатів, а також до Міністерства фінансів України щодо підтримки законопроєкту №2231, який спрямований на збереження зарахування надходжень акцизу з пального у місцеві бюджети!
Асоціація міст України розраховує на підтримку парламентарів щодо ухвалення проєкту Закону України №2231.

У ГОРОХІВСЬКОМУ РАЙОНІ ПОБУДУЮТЬ НОВІ ОЧИСНІ СПОРУДИ...
/2019-10-04 15:11:00/

У селищі Мар’янівка Горохівського району заплановано побудувати очисні споруди вартістю майже 10 мільйонів гривень.
Виконавця робіт визначать у результаті відкритих торгів, пише ІА Волинські новини.
Замовником робіт виступає Мар’янівська селищна рада. Тендерні пропозиції приймають до 17 жовтня, розпочнуть аукціон 18 жовтня. Очікувана вартість становить 9,875 мільйона гривень. Термін виконання робіт – до кінця 2020 року.
Відповідно до технічних вимог, передбачені земляні роботи, прокладання трубопроводів з полiпропiленових труб, монтаж насосного агрегату, встановлення силового електрообладнання, гідроізоляційні роботи, облаштування залізобетонних каналізаційних колодязів тощо.
Оголошений влітку тендер не відбувся, оскільки організатор відхилив тендерні пропозиції усіх учасників торгів.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5»